Proč mi nefunguje svatební video ?

 Příčiny, proč má video "trhavý obraz" nebo nejde spustit.

Naš výstup (formát) svatebního videa je uložen na DVD (Blu-ray) mediu v maximální obrazové kvalitě. To má za následek, že vyžaduje od přehrávácího zařízení (PC, DVD přehrávač, jiné) jisté technické parametry. Současné přehrávací zařízení to splňují, ale zařízení starší výroby (modely) mohou mít s dodanou kvalitou problémy, které popíšeme níže.

 Před vytvořením svatebního videa doporučujeme seznámit LMFOTO s možnostmi vlastního přehrávání svatebního (komerčního) videa. Pokud se nedohodneme jinak, vytváříme svatební (komerční) video v maximální obrazové a zvukové kvalitě.

AVCHD

AVCHD

je souborový formát založený na digitálním nahrávání a přehrávání videa s vysokým rozlišením. Pro kompresi videa AVCHD používá MPEG-4 AVC/H.264. Pro kompresi zvuku to podporuje Dolby AC-3 (Dolby Digital), nekomprimovaný lineární PCM audio a stereo a vícekanálový prostorový zvuk (5.1). Níže uvádíme parametry, pod kterými je zpracován svatební (komerční) film.

avchd

Přehrávání AVCHD videa

Nahrané AVCHD video lze přehrát různými způsoby:

  • Přímé přehrávání - video lze přehrávat na televizoru z kamery přes HDMI nebo přes komponentní video kabel.
  • AVCHD - AVCHD video zaznamenané na DVD může být přehráváno na většině disků Blu-ray přehrávačů  nebo na PlayStation 3 herní konzole.
  • Blu-ray - AVCHD video zaznamenané na disku Blu-ray lze přehrávat na většině disků Blu-ray přehrávače.
  • AVCHD paměťové karty - AVCHD video zaznamenané na SDHC nebo Memory Stick karty lze přehrávat na některých discích Blu-ray přehrávače, HDTV soubory, na PlayStation 3 herní konzole a některých jiných set-top přehrávačů médií.
  • Přehrávání pomocí technologie USB - video soubory, zaznamenané na externí paměťové zařízení, jako je pevný disk nebo USB "klíčenky" lze přehrávat pouze na přehrávačích vybraných disků Blu-ray, HDTV přijímače, PlayStation 3 herní konzole, set-top přehrávačů médií a přes počítač.
  • Počítačové přehrávání - všechna média a cílový formát, který je podporován konkrétním počítačovým hardwarem a softwarem, lze sledovat na monitoru počítače nebo TV. V současné době open-source VLC media player přehrává AVCHD video soubory a širokou škálu dalších formátů a je volně dostupný pro většinu moderních operačních systémů (včetně Linuxu, Mac OS X, MS Windows) a některých mobilních platforem. Vzhledem k tomu, že Mountain Lion, Mac OS nepodporuje nativní přehrávání AVCHD, řešením je přehrávání přes QuickTime.  Některé verze systému Windows 7 umožňují importovat a přehrávat videa AVCHD nativně, a tyto soubory mají přípony M2TS, MTS a M2T, předběžně jsou zaregistrovány v systému. (Windows 7 Starter Edition nepodporuje soubory AVCHD po vybalení z krabice, a proto vyžaduje přehrávač třetí strany.) V edicích systému Windows 7, která nepodporují AVCHD soubory, aplikace Windows Media Player dokáže indexovat obsah v těchto souborech a Windows Explorer, vytvářet náhledy pro každého klipu.  Windows 7 nepodporuje import metadat videa ve formátu AVCHD, jako miniatury, seznamy skladeb a souborů klip indexu.

 

Kdo bude mít problém ?

Všichni uživatelé, kteří mají počítač s operačním systémem Windows XP. Cesta řešení se nabízí a existuje, funguje, ale je závislá na HW vybavení vašeho počítače. V prvé řadě je bezpodmínečně nutné nainstalovat přehrávač médií. Doporučujeme výše uvedený VLC media player (klikem na název si můžete tento přehrávač stáhnout). To je snadné, to zvládne každý. A nyní HW problém: GRAFICKÁ KARTA. Optimální řešení je grafická karta nVIDIA a minimálně s 1GB RAM. S pomocí aktuálního ovladače grafické karty můžete formát AVCHD úspěšně prohlížet.

Stolní nebo přenosné přehrávače DVD, domácí kina

nahlédněte do dokumentace (manuálu), obvykle na posledních stránkách najdete technické specifikace, kde se dočtete, zda vaše zařízení umí přečíst formát AVCHD. Pokud AVCHD nenajdete, jste bez jakékoliv šance video ve formátu AVCHD prohlížet na vašem stolním, přenosném přehrávači DVD.

Jak tento problém vyřešit ?

nebo jak to vyřeší LMFOTO? Nabídne vám (nic jiného stejně nezbývá) rendovat video do jiného formátu, který ale bude prohlížitelný téměř kdekoliv, ale za cenu snížení kvality obrazu a zvuku.

DVD videoDVD video